Y162511K3000T9W
Mfr.Part #
Y162511K3000T9W
Description
RES SMD 11.3KOHM 0.01% 0.3W 1206
1 (Unlimited)
Width :
1.5748mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VSMP
Height :
635μm
Tolerance :
±0.01%
Max Power Dissipation :
300mW
Supplier Device Package :
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Resistance :
11.3kOhms
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y162511K3000T9W
VPG Foil Y162511K3000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 11.3kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C