Y162511K3000B23R
Mfr.Part #
Y162511K3000B23R
Description
V/N 303135 11K300 0.1% B T 15557
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Feature :
Non-Inductive
Packaging :
Strip
Power (Watts) :
0.3W
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
11.3kOhms
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Datasheets
Y162511K3000B23R
VSMP Series, Metal Foil, 11.3kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C