Y1625110R000B9W
Mfr.Part #
Y1625110R000B9W
Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 0.3W 1206
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
1.5748mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
300mW
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tray
Resistance :
110Ohms
Datasheets
Y1625110R000B9W
VPG Foil Y1625110R000B9W
VSMP Series, Metal Foil, 110Ohms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C