Y162510K7000B23R
Mfr.Part #
Y162510K7000B23R
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
V/N 303135 10K700 0.1% B T 15557
Tolerance :
±0.1%
Series :
VSMP
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
10.7kOhms
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Datasheets
Y162510K7000B23R
VSMP Series, Metal Foil, 10.7kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C