Y162510K5000T0R
Mfr.Part #
Y162510K5000T0R
Description
RES SMD 10.5KOHM 0.01% 0.3W 1206
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.3W
Case Code (Metric) :
VSMP
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.5748mm
Resistance :
10.5kOhms
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±0.01%
Length :
3.2004mm
Height :
635μm
Max Power Dissipation :
300mW
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
Y162510K5000T0R
VPG Foil Y162510K5000T0R
VSMP Series, Metal Foil, 10.5kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C