Y162510K2000B23W
Mfr.Part #
Y162510K2000B23W
Description
V/N 303135 10K200 0.1% B W 15557
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Supplier Device Package :
Feature :
Non-Inductive
Resistance :
10.2kOhms
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y162510K2000B23W
VSMP Series, Metal Foil, 10.2kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C