Y162510K0000Q0R
Mfr.Part #
Y162510K0000Q0R
Description
RES SMD 10K OHM 0.02% 0.3W 1206
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
10kOhm
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Power Dissipation :
300mW
Power (Watts) :
0.3W
Tolerance :
±0.02%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y162510K0000Q0R
VPG Foil Y162510K0000Q0R
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 10kOhm, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C