Y162510K0000A9R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y162510K0000A9R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10K OHM 0.05% 0.3W 1206
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
VSMP
Max Power Dissipation :
300mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
635μm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Composition :
Metal Foil
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
10kOhms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2004mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Number of Terminations :
2
Width :
1.5748mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y162510K0000A9R
VPG Foil Y162510K0000A9R
VSMP Series, Metal Foil, 10kOhms, 0.3W, ±0.05%, -55°C~150°C