Y1625100R000Q0W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1625100R000Q0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100 OHM 0.02% 0.3W 1206
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
100Ohms
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VSMP
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.3W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tray
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.02%
Composition :
Metal Foil
Height :
635μm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
300mW
Width :
1.5748mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
Y1625100R000Q0W
VPG Foil Y1625100R000Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 100Ohms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C