Y16247K90000T0W
Mfr.Part #
Y16247K90000T0W
Description
RES SMD 7.9K OHM 0.01% 1/5W 0805
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Max Power Dissipation :
200mW
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
2.032mm
Resistance :
7.9kOhms
Width :
1.27mm
Datasheets
Y16247K90000T0W
VPG Foil Y16247K90000T0W
VSMP Series, Metal Foil, 7.9kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C