Y16247K50000A9W
Mfr.Part #
Y16247K50000A9W
Description
RES SMD 7.5K OHM 0.05% 1/5W 0805
Resistance :
7.5kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2.032mm
Max Power Dissipation :
200mW
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
1.27mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y16247K50000A9W
VPG Foil Y16247K50000A9W
VSMP Series, Metal Foil, 7.5kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.05%, -55°C~150°C