Y1624444R950T9W
Mfr.Part #
Y1624444R950T9W
Description
RES SMD 444.95 OHM 1/5W 0805
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Height :
635μm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
200mW
Width :
1.27mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Resistance :
444.95Ohms
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
VSMP
Length :
2.032mm
Tolerance :
±0.01%
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
Y1624444R950T9W
VPG Foil Y1624444R950T9W
VSMP Series, Metal Foil, 444.95Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C