Y1624402R000Q24W
Mfr.Part #
Y1624402R000Q24W
Description
RES SMD 402 OHM 0.02% 1/5W 0805
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±0.02%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
635μm
Width :
1.27mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Length :
2.032mm
Packaging :
Tray
Resistance :
402Ohms
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
2
Max Operating Temperature :
150°C
Composition :
Metal Foil
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
200mW
Datasheets
Y1624402R000Q24W
VPG Foil Y1624402R000Q24W
VSMP Series, Metal Foil, 402Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.02%, -55°C~150°C