Y1624400R000Q9W
Mfr.Part #
Y1624400R000Q9W
Description
RES SMD 400 OHM 0.02% 1/5W 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Packaging :
Tray
Tolerance :
±0.02%
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Resistance :
400Ohms
Max Power Dissipation :
200mW
Composition :
Metal Foil
Case Code (Imperial) :
Width :
1.27mm
Height :
635μm
Length :
2.032mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Supplier Device Package :
Datasheets
Y1624400R000Q9W
VPG Foil Y1624400R000Q9W
VSMP Series, Metal Foil, 400Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.02%, -55°C~150°C