Y16243K92000T0W
Mfr.Part #
Y16243K92000T0W
Description
RES SMD 3.92KOHM 0.01% 1/5W 0805
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Power Dissipation :
200mW
Case Code (Metric) :
Published :
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Width :
1.27mm
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
2.032mm
Resistance :
3.92kOhms
Composition :
Metal Foil
Height :
635μm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Packaging :
Tray
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y16243K92000T0W
VPG Foil Y16243K92000T0W
VSMP Series, Metal Foil, 3.92kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C