Y16243K83000T23R
Mfr.Part #
Y16243K83000T23R
Description
V/N 303134 3K8300 0.01% B T 1555
Resistance :
3.83kOhms
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Packaging :
Strip
Feature :
Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y16243K83000T23R
VSMP Series, Metal Foil, 3.83kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C