Y1624384R000T9W
Mfr.Part #
Y1624384R000T9W
Description
RES SMD 384 OHM 0.01% 1/5W 0805
0805 (2012 Metric)
Height :
635μm
Resistance :
384Ohms
Width :
1.27mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.01%
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
2.032mm
Packaging :
Tray
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
200mW
Datasheets
Y1624384R000T9W
VPG Foil Y1624384R000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 384Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C