Y1624280R000T9W
Mfr.Part #
Y1624280R000T9W
Description
VSMP0805 280R000 TCR0.2 0.01% S
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Resistance :
280Ohms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Feature :
Non-Inductive
Datasheets
Y1624280R000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 280Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C