Y1624200R000Q0W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1624200R000Q0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
VSMP0805 200R000 TCR0.2 0.02% B
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Resistance :
200Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Series :
VSMP
Supplier Device Package :
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Feature :
Non-Inductive
Tolerance :
±0.02%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y1624200R000Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 200Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.02%, -55°C~150°C