Y16241K05000T9R
Mfr.Part #
Y16241K05000T9R
Description
VSMP0805 1K0500 TCR0.2 0.01% S T
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
1.05kOhms
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Non-Inductive
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Packaging :
Strip
Datasheets
Y16241K05000T9R
VSMP Series, Metal Foil, 1.05kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C