Y1624115R800Q9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1624115R800Q9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 115.8OHM 0.02% 1/5W 0805
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.27mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Composition :
Metal Foil
Resistance :
115.8Ohms
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
635μm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Power Dissipation :
200mW
Length :
2.032mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.02%
Series :
VSMP
Number of Terminations :
2
Datasheets
Y1624115R800Q9W
VPG Foil Y1624115R800Q9W
VSMP Series, Metal Foil, 115.8Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.02%, -55°C~150°C