Y162310K0000T0L
Mfr.Part #
Y162310K0000T0L
Package / Case
TO-220-2, SMD
Description
RES SMD 10K OHM 0.01% 8W TO220-2
Feature :
Non-Inductive
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.158 4.01mm
Size / Dimension :
0.615Lx0.400W 15.62mmx10.16mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
4.0132mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Series :
VPR220SZ
Resistance :
10kOhm
Max Power Dissipation :
8W
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
TO-220-2, SMD
Operating Temperature :
-55°C~150°C