Y1623100R000T0L
Mfr.Part #
Y1623100R000T0L
Package / Case
TO-220-2, SMD
Description
RES SMD 100 OHM 0.01% 8W TO220-2
Height :
4.0132mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Max Power Dissipation :
8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VPR220SZ
Package / Case :
TO-220-2, SMD
Size / Dimension :
0.615Lx0.400W 15.62mmx10.16mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Non-Inductive
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
100Ohm
Height Seated (Max) :
0.158 4.01mm