Y16225R00000F9L
Mfr.Part #
Y16225R00000F9L
Package / Case
TO-220-2
Description
RES 5 OHM 8W0 1% TO220-2
Product Category :
Through Hole Resistors
Height Seated (Max) :
0.845 21.46mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.16mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Height :
21.463mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
TO-220
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
8W
Resistance :
5Ohms