Y161153K9480B0W
Mfr.Part #
Y161153K9480B0W
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES SMD 53.948K OHM 0.3W 2010
Series :
VSM
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.4638mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Height :
635μm
Power (Watts) :
0.3W
Max Power Dissipation :
300mW
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Length :
5.0292mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Metal Foil
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
Resistance :
53.948kOhms
Datasheets
Y161153K9480B0W
VSM Series, Metal Foil, 53.948kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C