Y161120K0000T0W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y161120K0000T0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 20K OHM 0.01% 0.3W 2010
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
111 Weeks
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Width :
2.4638mm
Length :
5.0292mm
Series :
VSM
Composition :
Metal Foil
Packaging :
Tray
Height :
635μm
Supplier Device Package :
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
20kOhms
Power (Watts) :
0.3W
Size / Dimension :
0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
Tolerance :
±0.01%
Max Power Dissipation :
300mW
Datasheets
Y161120K0000T0W
VSM Series, Metal Foil, 20kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C