Y15087K15000BR0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y15087K15000BR0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 7.15K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
RNC90T
Resistance :
7.15kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y15087K15000BR0L
7.15kOhms, 0.6W, Metal Foil,