Y14880R08300B0W
Mfr.Part #
Y14880R08300B0W
Description
RES 0.083 OHM 0.1% 2W 3637
Width :
9.398mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Max Operating Temperature :
170°C
Power (Watts) :
2W
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Tray
Resistance :
83mOhms
Size / Dimension :
0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
Tolerance :
±0.1%
Length :
9.144mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
Y14880R08300B0W
VPG Foil Y14880R08300B0W
CSM Series, Metal Foil, 83mOhms, 2W, ±0.1%, -65°C~170°C