Y14880R00680B0W
Mfr.Part #
Y14880R00680B0W
Description
RES 0.0068 OHM 0.1% 3W 3637
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
9.144mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
6.8MOhms
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
170°C
Max Power Dissipation :
3W
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tray
Width :
9.398mm
Datasheets
Y14880R00680B0W
VPG Foil Y14880R00680B0W
CSM Series, Metal Foil, 6.8mOhms, 3W, ±0.1%, -65°C~170°C