Y14880R00100F0W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y14880R00100F0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES 0.001 OHM 1% 3W 3637
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
9.398mm
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
Length :
9.144mm
Height :
889μm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Max Operating Temperature :
170°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
CSM
Composition :
Metal Foil
Packaging :
Tray
Max Power Dissipation :
3W
Number of Terminations :
4
Resistance :
1MOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y14880R00100F0W
VPG Foil Y14880R00100F0W
CSM Series, Metal Foil, 1mOhms, 3W, ±1%, -65°C~170°C