Y14870R20000C9W
Mfr.Part #
Y14870R20000C9W
Description
RES 0.2 OHM 0.25% 1W 2512
Tolerance :
±0.25%
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Feature :
Current Sense
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Resistance :
200mOhms
Datasheets
Y14870R20000C9W
CSM Series, Metal Foil, 200mOhms, 1W, ±0.25%, -65°C~170°C