Y14870R04000B0W
Mfr.Part #
Y14870R04000B0W
Description
RES 0.04 OHM 0.1% 1W 2512
4
Max Operating Temperature :
170°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Width :
3.175mm
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Series :
CSM
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Resistance :
40mOhms
Datasheets
Y14870R04000B0W
VPG Foil Y14870R04000B0W
CSM Series, Metal Foil, 40mOhms, 1W, ±0.1%, -65°C~170°C