Y14870R03300F6R
Mfr.Part #
Y14870R03300F6R
Description
RES 0.033 OHM 1% 1W 2512
Packaging :
Strip
Feature :
Current Sense
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Resistance :
33mOhms
Datasheets
Y14870R03300F6R
CSM Series, Metal Foil, 33mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C