Y14870R03000F9R
Mfr.Part #
Y14870R03000F9R
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 0.03 OHM 1% 1W 2512
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Composition :
Metal Foil
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
4
Series :
CSM
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
30mOhm
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Height :
889μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
Y14870R03000F9R
VPG Foil Y14870R03000F9R
FIXED RESISTOR CSM Series, Metal Foil, 30mOhm, ±1%, -65°C~170°C