Y14870R02200F9R
Mfr.Part #
Y14870R02200F9R
Description
RES 0.022 OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Series :
CSM
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
22mOhm
Composition :
Metal Foil
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Current Sense, Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
889μm
Datasheets
Y14870R02200F9R
VPG Foil Y14870R02200F9R
FIXED RESISTOR CSM Series, Metal Foil, 22mOhm, ±1%, -65°C~170°C