Y14870R01400D6R
Mfr.Part #
Y14870R01400D6R
Description
RES 0.014 OHM 0.5% 1W 2512
Packaging :
Strip
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Supplier Device Package :
Resistance :
14mOhms
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Feature :
Current Sense
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Datasheets
Y14870R01400D6R
CSM Series, Metal Foil, 14mOhms, 1W, ±0.5%, -65°C~170°C