Y14870R00800D5R
Mfr.Part #
Y14870R00800D5R
Description
RES 0.008 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Feature :
Current Sense
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
8mOhms
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Foil
Power (Watts) :
1W
Datasheets
Y14870R00800D5R
CSM Series, Metal Foil, 8mOhms, 1W, ±0.5%, -65°C~170°C