Y14870R00300B9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y14870R00300B9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.003 OHM 0.1% 1W 2512
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1W
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Military Standard :
Not
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
4
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
3mOhm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Composition :
Metal Foil
Series :
CSM
Packaging :
Tray
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
1W
Packing Method :
WAFFLE PACK
Depth :
3.18mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Height :
889μm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
Y14870R00300B9W
VPG Foil Y14870R00300B9W
FIXED RESISTOR CSM Series, Metal Foil, 3mOhm, ±0.1%, -65°C~170°C