Y14670R33300D9L
Mfr.Part #
Y14670R33300D9L
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
RES 0.333 OHM 0.5% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
333mOhms
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
VCS332Z
Number of Terminations :
4
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.339Lx0.210W 34.00mmx5.33mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
1.024 26.00mm
Datasheets
Y14670R33300D9L
333mOhms, 10W, Metal Foil,