Y14553K01000T9R
Mfr.Part #
Y14553K01000T9R
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 3.01KOHM 0.01% 1/5W 1506
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistance :
3.01kOhms
Length :
3.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Max Power Dissipation :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VSM
Width :
1.5748mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
Height :
635μm
Tolerance :
±0.01%
Datasheets
Y14553K01000T9R
VSM Series, Metal Foil, 3.01kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C