Y1455300R000A9R
Mfr.Part #
Y1455300R000A9R
Description
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/5W 1506
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VSM
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Supplier Device Package :
Resistance :
300Ohms
Max Power Dissipation :
200mW
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
Width :
1.5748mm
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y1455300R000A9R
VSM Series, Metal Foil, 300Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.05%, -55°C~150°C