Y1455100R000Q0R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1455100R000Q0R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/5W 1506
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Nonstandard
Number of Terminations :
2
Length :
3.81mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
Height :
635μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Width :
1.5748mm
Max Power Dissipation :
200mW
Composition :
Metal Foil
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VSM
Tolerance :
±0.02%
Supplier Device Package :
Resistance :
100Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
Y1455100R000Q0R
VSM Series, Metal Foil, 100Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.02%, -55°C~150°C