Y14536K80000F9L
Mfr.Part #
Y14536K80000F9L
Description
RES 6.8K OHM 0.6W 1% RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Published :
Width :
2.667mm
Resistance :
6.8kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Series :
Z
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.6W
Height :
8.5344mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
Y14536K80000F9L
VPG Foil Y14536K80000F9L
6.8kOhms, 0.6W, Metal Foil,