Y145360R0000B9L
Mfr.Part #
Y145360R0000B9L
Description
RES 60 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
60Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
8.5344mm
Width :
2.667mm
Series :
Z
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.6W
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
600mW
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y145360R0000B9L
VPG Foil Y145360R0000B9L
60Ohms, 0.6W, Metal Foil,