Y145339R0000T9L
Mfr.Part #
Y145339R0000T9L
Description
RES 39 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Width :
2.667mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Length :
7.62mm
Height :
8.5344mm
Power (Watts) :
0.6W
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Package / Case :
Radial
Published :
Resistance :
39Ohms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Series :
Z
Max Power Dissipation :
300mW
Datasheets
Y145339R0000T9L
VPG Foil Y145339R0000T9L
39Ohms, 0.6W, Metal Foil,