Y145332K6500T9L
Mfr.Part #
Y145332K6500T9L
Description
RES 32.65K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Z
Height :
8.5344mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
600mW
Resistance :
32.65kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.667mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.6W
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.62mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y145332K6500T9L
VPG Foil Y145332K6500T9L
32.65kOhms, 0.6W, Metal Foil,