Y14531K50000F9L
Mfr.Part #
Y14531K50000F9L
Description
RES 1.5K OHM 0.6W 1% RADIAL
Through Hole Resistors
Published :
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
300mW
Width :
2.667mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
Z
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
1.5kOhms
Composition :
Metal Foil
Height :
8.5344mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y14531K50000F9L
VPG Foil Y14531K50000F9L
1.5kOhms, 0.6W, Metal Foil,