Y1453138R500V9L
Mfr.Part #
Y1453138R500V9L
Description
RES 138.5 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
138.5Ohms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.667mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
600mW
Tolerance :
±0.005%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y1453138R500V9L
VPG Foil Y1453138R500V9L
138.5Ohms, 0.6W, Metal Foil,