Y1447500K000F0L
Mfr.Part #
Y1447500K000F0L
Package / Case
Radial
Description
RES 500K OHM 1W 1% RADIAL
Series :
Z
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
1W
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
30.48mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Resistance :
500kOhms
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
10.4902mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
6.604mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Datasheets
Y1447500K000F0L
500kOhms, 1W, Metal Foil,