Y1447100R000V9L
Mfr.Part #
Y1447100R000V9L
Package / Case
Radial
Description
RES 100 OHM 2W 0.005% RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
Pbfree Code :
yes
Resistance :
100Ohm
Height :
10.4902mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
2W
Lead Diameter :
0.64 mm
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.005%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case :
Radial
Working Voltage :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
Z
Datasheets
Y1447100R000V9L
FIXED RESISTOR, 100Ohm, Metal Foil,